Przeciwwskazania do wykonania zabiegu manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy jest popularnym zabiegiem docenianym przez rzeszę kobiet. Ze względu na fakt, że umożliwia utrzymanie estetycznych, długich i trwałych paznokci przez dłuższy czas, niż w przypadku klasycznego manicure, doskonale się sprawdza wśród kobiet praktycznie w każdym środowisku i branży. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu, o których należy wiedzieć.

Manicure hybrydowy – przeciwwkazania

Jednym ze zdecydowanych przeciwwskazań do wykonania zabiegu są różnego rodzaju alergie, przede wszystkim na składniki lakieru hybrydowego oraz wszelkich używanych podczas zabiegu substancji i kosmetyków. Dodatkowo ostrożne powinny być osoby z atopowym zapaleniem skóry, szczególnie tym zlokalizowanym w okolicach palców i paznokci. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby z kurzajkami i brodawkami wokół paznokcia, a także osoby cierpiące na różnego rodzaju infekcje, w tym zakażenia grzybicze, bakteryjne i wszelkie stany zapalne. Chociaż lakier hybrydowy oraz światło lampy nie powinny być szkodliwe dla kobiet w ciąży, należy się upewnić, czy stosowane lakiery nie zawierają np. toluenu czy ftalanu dibutylu lub innych składników mogących przeniknąć do płytki paznokcia.

Gdzie wykonać zabieg

Decydując się na zabieg warto wybrać sprawdzone studio. Jeżeli chodzi o manicure hybrydowy Wrocław obfituje w miejsca – np. EasyNails https://easynails.pl/wroclaw/ , w których dobrze wykwalifikowana, profesjonalna kadra upewni się, czy zabieg nie będzie szkodliwy i poinformuje o wszelkich przeciwwskazaniach. Takie informacje, łącznie ze świadomością, co może grozić po niewłaściwym wykonaniu zabiegu, pozwolą na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji i nieplanowanych konsekwencji.

Comments are closed.