Jak wygląda zabieg pedicure dla mężczyzn Warszawa?

Zabieg pedicure dla mężczyzn Warszawa bardzo przypomina ten przeprowadzany na kobiecych stopach. Pedicure kojarzy się głównie z pielęgnacją paznokci i z usuwaniem skórek. Jednak cały klasyczny zabieg oznacza znacznie więcej korzyści. Oprócz opiłowania paznokci, odsunięcia lub usunięcia skórek, mężczyzna może też liczyć na kompleksową pielęgnację, którą objęta zostanie skóra stóp. W zależności od tego, w jakiej kondycji jest skóra stóp u panów, pielęgnacja może obejmować mniej lub więcej etapów, co też przełoży się na czas trwania zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

pedicure dla mężczyzn Warszawa

Chcąc przeprowadzić zabieg pedicure dla mężczyzn w Warszawie, kosmetyczka najpierw skupia uwagę na tym, by nadać płytkom paznokci odpowiedni kształt i pożądaną długość. Zatem na początku wykonuje takie czynności, jak:

  • obcinanie paznokci,
  • opiłowanie płytek,
  • wygładzenie płytek.

Kiedy już te działania przyniosą zadowalający efekt, kosmetyczka przechodzi do kolejnego etapu, mianowicie do usunięcia, bądź odsunięcia nieestetycznie wyglądających skórek. Jeśli na męskich stopach znajduje się zgrubiały, zrogowaciały naskórek, wówczas kosmetyczka usuwa go najczęściej za pomocą tarki. Naskórek ten przeważnie jest dostrzegalny na piętach i podeszwach stóp. By po starciu naskórka skóra nie był szorstka, kosmetyczka stosuje specjalną frezarkę. Następnie skóra stóp jest poddawana masażowi, a na koniec nakłada się na nią krem zmiękczająco-wygładzający.

Comments are closed.