Pedicure spa – sposób na relaks i ukojenie nerwów.

Pedicure spa to remedium dla osób zmęczonych i spiętych. To zabieg nie tylko dla stóp, ale i dla zmysłów. Delikatny masaż, kojące zapachy i zadbane stopy sprawią, że każdy poczuje się zrelaksowany i odprężony. Taki rodzaj pedicure polecany jest szczególnie dla osób zapracowanych, które na co dzień nie mają tyle czasu, żeby pozwolić sobie na długie zabiegi pielęgnacyjne, a przy tym lubią się czuć zadbane.

Na czym polega pedicure spa?

Zabieg łączy w sobie pielęgnację stóp i rytuał kojąco-relaksacyjny. Trwa nieco ponad godzinę i dzieli się na dwie części. Pierwsza to standardowy zabieg pielęgnacyjny, który obejmuje kąpiel stóp, zmiękczenie naskórka i usunięcie wszystkich zrogowaceń czy odcisków, aby skóra była idealnie gładka. Oprócz tego skraca się paznokcie i nadaje się im odpowiedni kształt. Skórki zostają odsunięte z płytki i wycięte. Dzięki temu stopy gotowe są do zabiegów relaksacyjnych. W drugiej części zabiegu pedikiurzystka nakłada peeling i wykonuje kojący masaż, który pozwala się odprężyć i ukoić zmysły. Na sam koniec nakłada maskę, po której stopy są nawilżone i odżywione. Do kontaktu osoby zainteresowane zapraszam na Easynails.pl.

Jak zadbać o stopy po zabiegu?

Jeśli chcemy, aby efekt utrzymał się na stopach jak najdłużej, warto wprowadzić kilka małych rzeczy do swojej codziennej pielęgnacji. Żeby stopy dłużej pozostały gładkie i nawilżone, można zastosować nawilżające sole do kąpieli, które przy okazji zadziałają kojąco na zmysły. Oprócz tego raz w tygodniu powinno wykonywać się peeling stóp, aby nieco złuszczyć naskórek, a na noc nakładać grubą warstwę nawilżającego kremu. 

Comments are closed.